Buletin de știri

Rapid București a învins CFR Cluj cu scorul de 3-1

Publicat: marți, 26 Septembrie 2023 , ora 8.21
Sursa foto: Facebook / FC Rapid 1923
În ultimul meci din etapa a 10-a a Superligii de fotbal, Rapid București a învins-o pe teren propriu pe CFR Cluj cu scorul de 3-1.

Rapid a deschis scorul după doar cinci minute, prin Albion Rrahmani, iar CFR a egalat la scurt timp, prin Ciprian Deac, din centrarea lui Mario Camora.

Rapid a dominat repriza secundă și a reușit să se desprindă prin golul lui Rrahmani și să închidă tabela cu reușita lui Petrila.

Cu 19 puncte, CFR rămâne pe locul secund în clasament, iar Rapid vine pe ultima treaptă a podiumului, cu 18 puncte.

Liderul FCSB are 25 de puncte.

În partea inferioară a clasamentului ultimelor trei echipe, UTA Arad, Dinamo București și FC Botoșani au toate câte 8 puncte.