Buletin de știri

Tricolorii neînvinși, dar pe locul 2

Publicat: duminică, 10 Septembrie 2023 , ora 11.58
Sursa foto: Echipa națională de fotbal a României

Echipa națională de fotbal a României a terminat la egalitate cu reprezentativa Israelului, scor 1-1, pe Arena Națională din București, în Grupa I a preliminariilor EURO 2024.

Tricolorii au deschis scorul prin Denis Alibec in minutul 27, dar oaspeții au egalat după pauză prin Oscar Gloukh în minutul 53.

România păstrează șanse importante de calificare de pe locul al doilea după acest egal, iar marți va juca, tot la București, cu Kosovo, care a reușit egalul cu Elveția, scor 2-2.