13.03

Farul Constanța a câștigat cu mari emoții meciul cu armenii de la Urartu Erevan

Publicat: vineri, 28 Iulie 2023 , ora 9.29
Sursa foto: Facebook / Farul Constanța

Farul Constanța a câștigat cu mari emoții meciul disputat pe teren propriu, cu armenii de la Urartu Erevan, scor 3-2 în manșa I, turul 2 preliminar din Conference League.

La Ovidiu, oaspeții au condus cu 1-0 și 2-1, dar Farul a revenit cu golurile lui Baluță și Mazilu. Larie a marcat golul victoriei în minutul 94. Manșa retur este programată pe 3 august, în Armenia.

În aceeași fază a competiției CFR Cluj a terminat la egalitate cu Adana Demirspor, scor 1-1. Clujenii au deschis scorul în minutul 6 prin Jefte, iar gruparea din Turcia, pregătită de fostul atacant olandez Patrick Kluivert, a egalat în minutul 77 prin Satambouli 77.

Returul se dispută pe data de 3 august, în Turcia.