14.03

Echipa de volei feminin CSM Lugoj a câștigat Cupa României

Publicat: luni, 15 Mai 2023 , ora 9.24
Sursa foto: Facebook / CSM Lugoj - volei

Echipa de volei feminin CSM Lugoj a câștigat Cupa României, la Turneul Final Four de la Pitești, după ce a învins în finala competiției formația CSM Târgoviște.

Lugoj s-a impus în finala Cupei României cu scorul de 3-1, pe seturi 25-16, 26-24, 22-25, 25-21.

CSM Lugoj a jucat în premieră finala Cupei României, după ce în acest sezon a cucerit Supercupa și a jucat finala Challenge Cup.

Un alt trofeu al Cupei României decernat în weekend a fost cel la handbal masculin, cucerit de CSM Constanța.

Gruparea de la Marea Neagră a învins-o pe CS Minaur Baia Mare cu scorul de 24-23, duminică, în finala găzduită de Sala ''Lascăr Pană'' din Baia Mare.

Constanța și-a trecut în palmares al șaptelea său trofeu în Cupa României.

În finala mică, CSU din Suceava a dispus de CSM București cu scorul de 35-29.