Buletin de știri

UTA Arad s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal

Publicat: miercuri, 5 Aprilie 2023 , ora 7.40
Sursa foto: Facebook / FRF

Echipa de fotbal UTA Arad a învins-o pe FC U Craiova cu scorul de 1-0 , pe teren propriu, în primul sfert de finală al Cupei României la fotbal și s-a calificat în semifinalele competiției.

Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul moldovean Virgiliu Postolachi in minutul 16.

În semifinale, pe 26 aprilie, UTA, formație pregătită de antrenorul brașovean Laszlo Balint o va înfrunta pe câștigătoarea meciului dintre AFC Hermannstadt și FC Universitatea Cluj, care va avea loc astazi de la ora 19:00.

Joi se vor juca ultimele două sferturi de finală, Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Mioveni, ora 18:00 și CFR Cluj - FC Argeș,ora 21:00.