Weekend împreună (continuare)

Arhivă : Știri din Brașov Înapoi

SR Brașov - Sepsi II OSK Sfântu Gheorghe 2-1, într-un meci amical

Publicat: joi, 19 August 2021 , ora 9.42

SR Brașov a câștigat, miercuri (18 august 2021), meciul amical susținut la Tărlungeni, în compania echipei Sepsi 2 Sfântu Gheorghe.

Formația antrenată de Tibi Ghioane s-a impus cu 2-1. În prima repriză, portarul stegarilor, Căucă, a apărat o lovitură de la 11 metri. Chiar și așa, covăsnenii au deschis scorul și au intrat în avantaj la pauză. În cea de-a doua repriză, un autogol din centrarea lui Șerban și golul lui Dragomir au stabilit scorul final. Cei doi portari ai galben-negrilor, Căucă și Balcan s-au accidentat, astfel că SR Brașov l-a folosit, mai bine de o repriză, pe goalkeeper-ul de rezervă al covăsnenilor.