23.00
Transilvania by night

Arhivă : Știri din Brașov Înapoi

Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

Adina Elena Cîrciogel de la CS Țara Bârsei, locul III la Campionatul Național de Atletism

Publicat: duminică, 6 Iunie 2021 , ora 9.41
Sursa: Facebook Adina Cîrciogel

Adina Elena Cîrciogel de la CS Țara Bârsei 2011 Brașov s-a clasat pe locul 3 - la seniori și locul 1 -la tineret, cu timpul de 55.26 secunde la proba de 400m, la Campionatele Naționale de Atletism de la Cluj Napoca.

Sportiva este foarte aproape de îndeplinirea baremului pentru calificarea la Campionatul European din acest an iar antrenorul Horațiu Calfa este mulțumit de evoluția sportivei:

,,Adina a făcut o cursă bună, sunt mulțumit de evoluția ei și îmi doresc ca la Campionatul Balcanic de Seniori să reușească sa facă baremul pentru partea la Campionatul European.''

Sanda Belgyan de la CSU Cluj-Napoca a câștigat cursă cu 53.67. Tot în cadrul finaleu Campionatului Național sportivul Rareș Toader de la CS Dinamo a câștigat proba de aruncare a greutății, cu 21,06 metri, cea mai bună performanță din carieră. Pe Cluj Arena

Toader a egalat astfel recordul național, si a făcut un pas important spre calificarea la Jocurile Olimpice de la Tokyo, având în vedere că baremul olimpic este 21,10 metri.