Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

FC Brașov - Poli Timișoara 0-0

Publicat: sâmbătă, 20 August 2022 , ora 13.07

FC Brașov, egal la Timișoara.
În etapa a treia a ligii secunde de fotbal, FC Brașov și Poli Timișoara au terminat la egalitate, scor 0-0, la capătul unui meci modest, fără prea multe ocazii. Micu a fost eroul stegarilor. A avut două parade importante în prima repriză. Din minutul 62, galben-negrii au evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Lambrinoc. Bănățenii au lovit bara în finalul confruntării, din lovitură liberă. La ultima fază a meciului, Vasile Constantin putea da lovitura, dar mingea trimisă din lovitură liberă a trecut puțin pe lângă vinclu. După această remiză, FC Brașov a acumulat două puncte și se va duela etapa viitoare, acasă, cu Ripensia Timișoara.